Головна

Останнім часом істотно зростає кількість досліджень у галузі лінгвістичної гендерології. Це можна пояснити наявністю великої кількості соціальних трендів, викликаних бурхливим розвитком фемінізму. У процесі багаторічного розвитку даний соціальний напрямок досяг значних успіхів: жінки досягли значного розширення своїх прав і можливостей, особливо в країнах Західної Європи та США. Сьогодні представники фемінізму спрямували свої зусилля не стільки на отримання жінками рівних з чоловіками юридичних прав, скільки на розширення соціальних прав жінки: забезпечення їй рівних з чоловіком кар’єрних можливостей, усунення дискримінаційних стосовно жінки соціальних стереотипів. Багатьма країнами Західної Європи зараз здійснюється ревізія законодавства та системи мови з метою усунення дискримінації жінки. Сучасна ситуація є настільки неоднозначною, що існує точка зору про наявність гендерної дискримінації чоловіків.
До того ж, у сучасному суспільстві істотно зростає роль засобів масової інформації: вони не лише надають широкій громадськості інформацію про різноманітні події, але й виконують функцію маніпулятивного впливу на читацьку аудиторію і формування громадської думки. Цілком природно, що маніпулятивний потенціал засобів масової інформації інтенсивно використовується і представниками гендерного руху. Як вже зазначалося, гендерний рух досяг особливих успіхів у країнах Західної Європи та США. У цій частині світу найуживанішою мовою міжнародного спілкування, без сумніву, виступає англійська мова.
Тому, саме дослідження британського та американського феміністичного дискурсів у просторі мас-медіа дозволить максимально точно науково обґрунтувати виявлені закономірності функціонування гендерних елементів у структурі мас-медіадискурсу.


Опра Уінфрі, американська телеведуча, акторка,
              продюсер, ведуча ток-шоу "Шоу Опри Уінфрі"


Комментарии

Популярные сообщения из этого блога